Skip to main content

CENTRUM KSZTAŁCENIA PSYCHOTERAPII I TERAPII ŚRODOWISKOWEJ

Aktualnie  zapraszamy do  rekrutacji w SMK (System Monitorowanego Kształcenia)  do akredytowanego przez Ministra Zdrowia,  całościowego szkolenia  specjalizacyjnego w dziedzinie.
Ośrodek akredytowany, przy Ministrze Zdrowia, do szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży (podejście integracyjne)

Psychoterapii dzieci i młodzieży

Planowany czas rozpoczęcia szkolenia specjalizacyjnego to październik 2024 r. Zajęcia odbywać się będą w systemie weekendowym (piątek/sobota/niedziela)1 raz w miesiącu. Szkolenie specjalizacyjne trwać będzie do 2028 roku z zachowaniem przerwy wakacyjnej (lipiec- sierpień). Część wykładów realizowana będzie w formie on-line.

Szkolenie będzie realizowane zgodnie z programem specjalizacji w dziedzinie psychoterapia dzieci i młodzieży w podejściu integracyjnym, trwa 4 lata i obejmuje 1200h szkolenia, poświęconych teorii i praktyce podejścia integracyjnego.

Odbyte szkolenie specjalizacyjne kończy się przygotowaniem do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego, a jego zdanie uprawnia do używania tytułu specjalisty z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży i stosowania  psychoterapii wobec dzieci i młodzieży oraz  dorosłych. 

 Szkolenie specjalizacyjne psychoterapeutyczne obejmuje:

  • zajęcia merytoryczne prowadzone wyłącznie przez doświadczoną kadrą specjalistów — lekarzy psychiatrów, certyfikowanych psychoterapeutów dzieci i młodzieży, psychologów klinicznych,
  • zajęcia warsztatowe prowadzone przez  praktyków,
  • self — expierience prowadzone metodą psychodramy,
  • superwizje z certyfikowanymi superwizorami w różnych modalnościach  (np. psychodynamiczny, behawioralno-poznawczy, systemowy, integracyjny).

 

Kierownik merytoryczny/naukowy szkolenia  Prof. dr hab. Bernadetta Izydorczyk

Wśród kadry dydaktycznej znajdują się eksperci z bogatym doświadczeniem klinicznym i zawodowym w psychoterapii i psychologii klinicznej. Zajęcia dydaktyczne prowadzić będą, zgodnie z programem specjalizacji: specjaliści psychoterapii dzieci i młodzieży, specjaliści psychologii klinicznej, superwizorzy psychoterapii Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego,  Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Towarzystwa Terapii Behawioralno-Poznawczej, psychodramy oraz certyfikowani psychoterapeuci, specjaliści psychologii klinicznej, terapeuci i trenerzy psychodramy.

MIEJSCE SZKOLENIA  

Centrum Zdrowia Dziecka i Rodziny im. Jana Pawła II w Sosnowcu Sp. z o.o./on-line

EDYCJA: 

2024-2028 SOSNOWIEC

Zasady dotyczące rekrutacji/sposobu kwalifikacji do szkolenia specjalizacyjnego z psychoterapii dzieci i młodzieży są tożsame z zawartymi w artykułach od 8 do 12 Ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz. U. 2017 poz. 599). Postępowanie rekrutacyjne i kwalifikacyjne prowadzi Śląski Urząd Wojewódzki. Postępowanie rekrutacyjne odbywa się w terminie od 30 kwietnia do 31 maja 2024 r. Planowany koszt  szkolenia to 55 tys. zł., przy czym jego wysokość może ulec zmianie ze względu na ilość osób przyjętych na szkolenie. Ostateczna wysokość kosztu zostanie określona w zawartej umowie.

Płatności będą mogły być wnoszone w miesięcznych ratach.

 

Pliki do pobrania

  1. Ustawa z dnia 24 lutego 2017 uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia
    https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/uzyskiwanie-tytulu-specjalisty-w-dziedzinach-majacych-zastosowanie-w-18580834
  2. Program szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży 
    https://cmkp.edu.pl/wp-content/uploads/pdf/038-Psychoterapia_dzieci_i_mlodziezy-podstawowy-Warianty-2019.pdf

 

KONTAKT:

prof. dr hab. Bernadetta Izydorczyk
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
numer telefonu komórkowego +48 506431258 

 

Wszelkie informacje na temat postępowania rekrutacyjnego i wymaganych dokumentów można uzyskać w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim pod numerem telefonu 32 207 74 49.

Zachęcamy Państwa również do śledzenia informacji dotyczących planowanych naborów. 

Zapraszamy również  do  długoterminowych i krótkoterminowych szkoleń profesjonalistów: psychologów, pedagogów, terapeutów środowiskowych oraz  lekarzy różnych specjalności  z różnym stażem pracy, oraz osoby pragnące się rozwijać w obszarze specjalistycznej wiedzy i kierunków  profesjonalnej diagnostycznej i terapeutycznej pracy z dzieckiem, jego rodziną oraz w zakresie ich środowiska społecznego.